ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298195
*
nr 929 8195
Spegel
mahogny / mässingsdekor, höjd: 60
Utrop:
600 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 20:14:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 11:33:31
1
100 kr
7/12 11:24:02
2
500 kr
8/12 19:21:36
3
400 kr
8/12 19:21:36
2
450 kr (Budbetjänt)
8/12 19:22:05
3
500 kr
8/12 19:22:05
2
500 kr (Budbetjänt)
8/12 20:04:16
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny mässingsdekor spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8195
Spegel
mahogny / mässingsdekor, höjd: 60
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 11:33:31 | 1 | 100 kr |
7/12 11:24:02 | 2 | 500 kr |
8/12 19:21:36 | 3 | 400 kr |
8/12 19:21:36 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
8/12 19:22:05 | 3 | 500 kr |
8/12 19:22:05 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
8/12 20:04:16 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny mässingsdekor spegel speglar trä
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27